30.04.2024 16:59
У травні до ''Львіввугілля'' можуть надійти бюджетні кошти для виплати зарплат шахтарям
У травні на Львіввугілля можуть надійти бюджетні кошти для виплати зарплат, однак основним завданням є пошук нових можливостей для збуту видобутого вугілля.
Про це розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА Богдан Кейван, інформує nadbugom.in.ua
"Наразі на запит Львіввугілля визначаємо, яка є потреба у вугілля у котельнях бюджетних установ області. Торік встановлювали багато котелень на тверде паливо, цього року теж. Фактично усі вони можуть працювати на вугілля. І йдеться не лише про бюджетні установи. Усі суб'єкти господарювання, які мають такі котельні, можуть використовувати вугілля, - каже Богдан Кейван. - Разом з міністерством енергетики будемо вишукувати можливості пошуку ринку збуту. Також сподіваємось, що деякі зруйновані ТЕС та ТЕЦ до зими все ж відновлять. Тому нам важливо, аби видобуток продовжувався".
Вугілля також можуть використовувати, наприклад, цементні заводи. Утім, це не ті обсяги, які споживали великі теплові електростанції. При цьому специфіка видобутку вугілля у тому, що його не можна просто зупинити на певний час, поки немає збуту, а потім швидко відновити.
"Шахта – це об’єкт, який потребує постійного догляду: викачка води, вентиляція підземних лав, а для цього потрібна електроенергія, за яку теж треба платити, - каже Богдан Кейван. - Львіввугілля має два постачальники електроенергії. З ними теж були розмови. Розуміння ситуації у них є. Але знову ж таки – електроенергія це товар, за який треба розраховуватись, інакше не буде за що її виробляти. Виходить замкнене. Центренерго (Трипільська ТЕС) заборгувало кошти Львіввугіллю за поставлене вугілля, Львіввугілля має заборгованість з зарплати і за електроенергію".
За словами керівника департаменту, виплату зарплати на підприємстві затримують уже приблизно півтора місяця. Йдеться про шість тисяч гірників, з яких майже тисяча - мобілізовані до ЗСУ.
"Очікуємо, що у травні будуть бюджетні надходження, які дозволять погасити борги з заплати", - повідомив він.
Під час російської ракетної атаки 22 березня на найбільшій на заході України Бурштинській ТЕС постраждали усі енергоблоки. Тоді ж постраждала Ладижинська ТЕС на Вінниччині та була знищена Зміївська ТЕС на Харківщині. Унаслідок масованої атаки РФ у ніч на 11 квітня повністю знищено Трипільську теплоелектростанцію в Київській області. Львівської терорганізації профспілки працівників вугільної промисловості заявила, що зі знищенням Трипільської ТЕС Львіввугілля втратило єдиного споживача та закликала владу вжити заходів, аби врятувати підприємство і не допустити техногенної катастрофи через неконтрольоване закриття шахт.
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини